window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-DMJT74XPMG');
FaceBook

חג הסיגד-תחנות למידה

חג הסיגד-תחנות למידה

בכ"ט בחשוון, יחול חג הסיגד אותו יהודי אתיופיה נוהגים לחגוג בכל שנה בעליה לירושלים. המהלך המוצע מאפשר ללמוד על משמעות החג ומנהגיו דרך תחנות. למידה חווייתיות: תפזורת, למידה מתמונות, שירה ויצירה סביב שיר עם ממסורת יהדות אתיופיה.

 

 

מטרות השיעור

• הכרות עם חג הסיגד, משמעותו ומנהגיו.
• חיבור של התלמידים ליהדות אתיופיה.

מהלך השיעור:

פתיחה של המורה- חג הסיגד: על מקור שמו, משמעות החג ומנהגיו (אפשר להיעזר במצגת). 15 דק
מעבר בין התחנות - 45 דק'.
תחנה א: למידה מתמונות
תחנה ב: תפזורת
תחנה ג: יצירה לפי שיר
איסוף- 15 דק- התלמידים יישתפו במה הם למדו חדש על חג הסיגד? אפשר גם לבקש מהם להראות תוצרים מהתחנות שעברו.

בקובץ המצורף תמצאו:

• דף מידע למורה על משמעויות החג.
• רשימת התחנות
• עזרים לשלוש תחנות הפעלה. את דף התמונות יש להדפיס בצבעוני!

הנחיות נוספות למורה:

• כדאי לצור אוירה נעימה של חג...באמצעות מפות לבנות על השולחנות שמשמשות כתחנות מעבר.
• כדאי לערב תלמידים אתיופיים בהובלה בתחנות השונות, מעין אחראים על התחנה והפעלתה. חשוב
• לאפשר לתלמידים אתיופיים לספר על החג, לפני ההסבר של המורה מהמידע המצורף.
• כדאי גם לשאול אותם על חויות אישיות/ספורים אישיים שלהם מהחג בביתם.

 

מידע נוסף

  • נושא המערך:מעגל השנה
  • מותאם ל:כיתות ג-ד, כיתות ה-ו
  • קבצים מצורפים:מערך שיעור
  • משך השיעור:שעה וחצי

מדיה

משרדי כל ישראל חברים

מקווה ישראל: ביה״ס החקלאי מקווה ישראל, חולון 5891000 | טל. 072-2566671 | פקס. 03-5537695

בנייה VIIM בניית אתרים