window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-DMJT74XPMG');
FaceBook
חדשות מהשטח - כל ישראל חברים - תכנים חינוכיים
כנס שפה אחת ודברים אחדים במכון כרם

"מהי החברה שבה אנחנו רוצים לחיות. האם אנו רוצים לחיות בחברה אחידה, או בחברה שיש בה מגוון? בחברה שמעריכה נכסים חומריים, שליטה וכוח, או חברה שבה האדם, כל אדם, הוא תכלית ולא אמצעי, שכל אדם בה זוכה לחינוך ראוי, לשוויון חברתי, ולאפשרות ביטוי של זהותו האישית ושייכותו הקהילתית?" (ד"ר ענבר גלילי שכטר, מנהלת מכון כרם, דברי פתיחה לכנס)
כנס "שפה אחת ודברים אחדים" של מרכז מלמדים ולומדים לפיתוח ההוראה במכון כרם התקיים ב-27.3 במסגרת שבוע החינוך לרב-תרבותיות בירושלים. סטודנטים ועובדים במכון, מורים, עמיתי מנדל ונציגי הגופים השותפים הגיעו לכנס. הכנס עסק בהשתלבותם של מורים מקבוצות אוכלוסיה שונות בחדר מורים שונה וזר.

"תכנית מארג נתנה לנו הזדמנות להשתהות בשיח הזהות"

אלפיים וארבע מאות תלמידים מרחבי לב השרון לומדים בקריית החינוך הניסויית "דרור". ואף על פי כן, ואולי דווקא בשל כך, כשנתבקש בית הספר, במסגרת תכנית מארג שלנו, לתת כותרת וקו מנחה לעשייה שלהם, המוטו הנבחר היה המימרה היהודית "אין בכלל אלא מה שבפרט". הקהילה מורכבת מפרטיה. בית הספר מורכב מתלמידיו. אתמול זכה בית הספר, אחרי תהליך בן ארבע שנים בתכנית מארג, באות המצוינות בחינוך יהודי, חברתי ואזרחי.

אור בירבנוים - תלמידה מובילת חברותא

שלום לכולם,
שמי אור בירנבויים, תלמידה בתיכון 'דרכא רמון' גדרה. ע"ש אילן ואסף רמון. רמו"ן אלו ראשי תיבות של רגישות, מצוינות ונתינה, הערכים שביה"ס חורת על דגלו להוביל ולחנך את תלמידיו.
היום אני כאן בשם צוות 'מובילי החברותא' של ביה"ס, המורכב מ-18 תלמידים משכבת ט' וי'. את הפרויקט התחלנו בשנה שעברה, בפורום קטן יותר, והשנה הצטרפו אליו תלמידים נוספים שגילו התעניינות רבה ובחרו לקחת בו חלק פעיל.

'אדם יוצר מקום, מקום יוצר אדם' - יום עיון לעובדי מנהלה בתכנית מורשה

שלושה בנאים חצבו בסלעים.
עבר שם סקרן אחד ושאל את אחד הבנאים :"מה אתה עושה?"
"אני חוצב לבנים וכי אינך רואה?" השיב הבנאי.

סודות המימונה: מפגש עם הרב אליהו רפאל מרציאנו
רן חורי
באחד הבקרים הגיע אדם מבוגר והדור פנים אל משרדי "כל ישראל חברים" בירושלים. הוא ביקש בצניעות עותקים מחוברת המימונה החדשה שלנו ושל תנועת "תיקון", "וארשתיך לי במימונה", שרק הגיעה למשרד, לחלוקה בבית הכנסת שלו. כך הכרתי את הרב אליהו רפאל מרציאנו, יליד מרוקו,  שהקדיש את חייו לחקר יסודותיה של המימונה.
ישבנו לשוחח, והתברר לי שחכם מרציאנו בעצמו מוזכר בחוברת החדשה שלנו. הוא סיפר לי מעט ממה שלמד במשך עשרות שנים של לימוד, מחקר והתחקות אחרי שורשיה של המימונה. במשך שנים חכם מרציאנו מלמד על המימונה לכל דורש, מספר על מקורותיה, על ידיעותיו, ומפיץ את ערכיה ורוחה. גם אותנו הוא שמח לשתף, "לשם מצווה", לדבריו, ולתת דברים מתורתו, שיסייעו למיזם החשוב שלנו, "מימונה ישראלית".
תדרשי - מכתב מזהורית אסולין שמחון, בוגרת התכנית

"בשמיעה ראשונית של שם התוכנית התעוררה בי אי נחת. המילה היא אמנם בזמן עתיד אך היא נשמעה לי כמו ציווי.
"תדרשי, תבקשי בתקיפות ובאסרטיביות את מה ששלך ומה שמגיע לך, תתבעי זאת, כי אם רק תבקשי לא תקבלי מאומה" ואני חשבתי לעצמי- האם זו האיכות שבה אני רוצה לפעול בעולם? ואל מול מי אמורה לבוא הדרישה הזו, והאם התביעה והתקיפות המגולמת בתוכה היא מהלך הכרחי, או שאפשר גם אחרת? ואם רק כך אפשר, כיצד תקיפות זו תסמן את הנמען? כמי שמוֹנֵע ממני משהו שהוא שלי? ומי קובע מה שלי ומה מגיע לי?

בדרך למצוינות יהודית חברתית - סמינר מנהלים מורשה תשע"ו

מיכל ארצי

"נתרמתי מאוד מהסמינר, קיבלתי מוטיבציה לחזור ולשבת עם צוות הניהול על חזון בית הספר ומשם עם הצוות כולו ועם כלל קהילה בית הספר. האתגר המרכזי שלנו כעת הוא לבחון כיצד מחברים בין חזון למעשה." יחזקאל לנדאו (דעת סעד)

ביקור גב' מם ברנסטיין, יו"ר קרן אבי חי, בתכניות כל ישראל חברים

איילה שניר

יום ביקור של צוות הנהלת 'כל ישראל חברים' עם יו"ר קרן אבי י, הגב' מם ד. ברנסטין, מנכ"ל קרן אבי חי, ד"ר אלי סילבר, יו"ר כי"ח, מר סם פינטו ומר מארק אייזנברג, נשיא אליאנס העולמית 

הילולת האביר יעקב באופקים

כ-250 הורים וילדים בני אופקים הגיעו ביום שני האחרון (4.1, אור לכ"ד טבת) למתנ"ס אופקים כדי לציין בלימוד ובשירה את הילולת "האביר יעקב", חכם יעקב אבוחצירא זכותו תגן עלינו.

חן המקום בעיני יושביו

בת אל אמסטר, מנהלת אזור מרכז ותכנית שנת שירות בממזרח שמש

ביום ראשון אחד באמצע דצמבר, עזבו עשרות מתנדבים בשנת שירות (ש"שינים) את מקומות ההתנדבות שלהם ברחבי הארץ והגיעו, כהרגלם מידי שבועיים, ליום הכשרה במרכזי "שינשינוי". בשני מרכזים היה יום מיוחד במינו- בעפולה ובבאר שבע התקיימו מפגשים מקומיים מעוררי השראה, כאשר הש"שינים הדרומיים אף הדרימו עוד, עד לירוחם, על מנת להכיר את הכוחות המקומיים שפועלים שם.

על יהדות ישראלית: ריאיון עם ד"ר יהודה מימרן

 רן חורי

ד"ר יהודה מימרן טבע את המונח "יהדות חברתית" לפני שש עשרה שנים. אז, במסגרת שנת היערכות להקמת המרכז למנהיגות חברתית, שילב את המושג באחד מן הדו"חות שכתב לקרן אבי חי. "זכור לי הרגע שבו קיבל המונח "יהדות חברתית" קיום עצמאי. דני דניאלי, אז מנהל הפרויקטים בקרן אבי חי, הרים את ראשו מתוך הדו"ח, הביט בי ואמר: "יהדות חברתית... זה מוצא חן בעיני". ברגע זה המונח התקבע ונפרד מהטקסט שכתבתי אל החיים עצמם." היום, שש עשרה שנה אחרי, יהודה משמש כמנכ"ל 'כל ישראל חברים' , ומוביל ארגון שפועל במאות בתי ספר וקהילות ומשפיע על חייהם של עשרות אלפי בני אדם בכל שנה, דרך מגוון תכניות חינוכיות. היהדות החברתית נמצאת במוטו של הארגון ובליבת העשייה. 

מקדמים סובלנות באוהלי הידברות

אלפי תלמידים בגדרה, אשקלון, קריית מלאכי, נתיבות ומקווה ישראל בחולון, השתתפו השבוע באוהלי הידברות בנושא 'שנאת חינם', שהתקיימו במסגרת אירועי יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

עמוד 1 מתוך 5

משרדי כל ישראל חברים

מקווה ישראל: ביה״ס החקלאי מקווה ישראל, חולון 5891000 | טל. 072-2566671 | פקס. 03-5537695

בנייה VIIM בניית אתרים